Dizaino ir meno įvykyje – dėmesys interjero tematikai

product page image

Lietuvoje pirmą kartą organizuojama didžiausia dizaino ir meno šventė „Lokacija“. Atviriausioje sostinės vietoje – Rotušės aikštėje jau liepos 14 d. turistai, miesto svečiai ir miestiečiai turės galimybę susipažinti su Lietuvos menininkais, kūrėjais ir dizaineriais. Priešingai nei iki šiol vykę dizaino renginiai, šis išsiskirs ne tik unikalia lokacija, bet ir išskirtine idėja parodyti žmonėms dizaino objektų gimimo procesą – kaip kuriami eskizai virsta realiu apčiuopiamu objektu.

Organizatoriai žada ir dar daugiau pramogų renginio lankytojams – kūrybinės dirbtuvės, skanus gatvės maistas, laisvalaikio atrakcijos, bei daugybė kitokių įdomybių. Įdomiai ir kūrybingai laiką čia galės praleisti ir vaikai. Pasak organizatorių, mūsų visuomenėje vartojimo kultūrai labai didelę įtaką daro didieji prekybos centrai, bei stambūs prekių ženklai, kurie tarsi primeta savo dizaino taisykles, o inovatyviems kūrėjams tampa praktiškai neįmanoma likti pastebėtiems. „Nors dizainas yra viena populiariausių ir magiškiausių sąvokų, vis dėlto, jo reikšmė ir svarba mūsų gyvenimuose nėra tokia akivaizdi, kaip galėtume numanyti. Ne visada galime ir tiksliai atsakyti į klausimą, kas yra dizainas. Nes tai ne vien stilius, madingi drabužiai, baldai, interjerai ar pakuotės. Dizainas šiandien yra didžiulė jėga, nes jis paremtas empatija ir gebėjimu įsijausti į kito situaciją. Jis svarbus, nes formuoja mūsų santykį su daiktine aplinka. Dirbant šioje srityje, matau, kiek daug Lietuvoje turime perspektyvių kūrėjų, tačiau jų kūrybai, bei darbams patraukti visuomenės dėmesį yra be galo sunku. Todėl džiaugiuosi, kad dizaino šventėje „Lokacija“ pavyko surinkti virš 30 skirtingų kūrėjų, su kuriais turės galimybę susipažinti didesnė visuomenės dalis“ – teigia renginio sumanytoja ir organizatorė Erika Kielė.

Išskirtinis dėmesys interjero tematikai

Tarp renginio dalyvių lankytojai turės galimybę išvysti originalaus dizaino keramikos, juvelyrikos, drabužių, baldų bei smulkių detalių interjerui kūrėjų darbus. Būtent interjerų srityje dizaino santykis su aplinka atsiskleidžia ryškiausiai. O architektai bei interjero dizaineriai pastebi, kad lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis. „Nebelieka griežtų stilių ar spalvų tendencijų, koncentruojamasi į švarias formas ir linijas, paslėptus daiktų saugojimo sprendimus, – išskiria architektė, interjero dizainerė Jurgita Ambraškaitė.

Nepasiduoti diktuojamoms dizaino taisyklėms

Pasak architektų, interjero dizainas priešingai nei drabužių dizainas yra asmeniškesnis. Jeigu drabužius renkamės pagal tai kas šiuo metu madinga ir šiuolaikiška arba pagal tai, ko reikalauja aplinka, kurioje lankomės, tai namus kuriame pagal savo pomėgius bei savo individualų požiūrį į gyvenimą. Vis tik apdailos ir interjero medžiagų atstovai pastebi, kad žmogui, norinčiam kurti namų interjerą savarankiškai, nors ir sunku, bet įmanoma tai padaryti. „Lengva pasiduoti didžiųjų prekybos tinklų primestoms dizaino taisyklėms kai kiekvieną dieną mus atakuoja milžiniškas reklamos kiekis, nuolaidos, akcijos ir įvairūs pasiūlymai. Galiausiai pradeda atrodyti, jog tiesiog nėra daugiau iš ko rinktis. O iš tiesų interjero medžiagų gamintojai gali pasiūlyti kur kas platesnį ir įvairesnį asortimentą. Pavyzdžiui „Unideco“ namų apdailos centre turime net 33 skirtingas apdailos ir interjero prekių parduotuves ir kiekviena jų savo asortimentą formuoja ypač kruopščiai, patys savininkai atrinkdami prekes į asortimentą tampriai bendradarbiauja su interjero dizaineriais, todėl gali pasiūlyti kur kas įdomesnių ir kitoniškesnių sprendimų nei didieji tinklai, kurių asortimentas iš esmės yra beveik vienodas“ – pastebi namų apdailos centro „Unideco“ vadovas Audrius Mockus.

Tai, kad dizainams primetamos šabloniškos taisyklės pastebi ir renginio „Lokacija“ organizatoriai. „Labai dažnai tenka girdėti kaip žmonės lygina objektus vienus su kitais, visuomet bando į kažką lygiuotis. O juk dizainas savo esme visuomet turi būti inovatyvus, unikalus ir geresnis nei buvo iki šiol“ – pabrėžia renginio organizatorė Eglė Kielė. „Štai kodėl šiam dizaino ir meno įvykiui labai atidžiai rinkomės dalyvius bei partnerius. Mums buvo ypač svarbu surasti bendraminčius, kurie skatintų nepasiduoti diktuojamoms madoms ir šablonams bei į savo aplinką žvelgti kūrybiškai. Taigi, renginyje kiekvienas ras tikrai kažką naujo, nematyto ir nepatirto – pabrėžia renginio organizatoriai.

Dizaino ir meno įvykis „Lokacija“ kvies pasinerti į tikrus dizaino nuotykius jau liepos 14 d. Vienos dienos miesto šventėje, kuri vyks Rotušės aikštėje, Vilniuje, į dizaino nuotykius galės leistis visi – renginys nemokamas ir atviras.

Daugiau informacijos renginio įvykyje:
https://www.facebook.com/events/398199487323692/